ছোৱালীবোৰক এই ৫টা প্রশ্ন নকৰিব ! সেয়া ঠিক নহয়

( These 5 questions don’t ask girls! That’s not right ) ছোৱালীবোৰে সঁচাকৈয়ে কথা পাতি ভাল পায়। ছোৱালীবোৰো বহুত ভাল শ্ৰোতা। কিন্তু সকলোৰে লগত ভালদৰে মিহলি বা কথা পাতিলে তাৰ অৰ্থ এইটো নহয় যে আপুনি বিচৰা কোনো লজ্জাজনক প্ৰশ্ন তেওঁক সুধিব পাৰিব ! কাৰণ কিছুমান ক্ষেত্ৰত ছোৱালীবোৰ বৰ আৱেগিক হৈ পৰে। গতিকে তেওঁলোকক আগুৰি কিছুমান প্ৰশ্ন আছে যিবোৰ তেওঁলোকে একেবাৰেই ভাল নাপায়। সেই ৫টা প্ৰশ্নৰ বিষয়ে জানো আহক –

১) বহুতে ছোৱালীৰ কাপোৰৰ সমালোচনা কৰি ভাল পায়। আনকি ল’ৰাবোৰো কাপোৰৰ বিতৰ্কৰ পৰা ৰেহাই পোৱা নাযায়। বহুতে প্ৰশ্ন কৰে যে আপুনি কিয় এনে কাপোৰ পিন্ধিছে ? যদি আপোনাৰ এই বেয়া অভ্যাস আছে আজিয়েই বাদ দিয়ক। কাৰণ এইটো এটা ছোৱালীৰ বাবে অতি বিৰক্তিকৰ প্ৰশ্ন।

২) তুমি ইমান ধুনীয়া, তুমি এতিয়াও কিয় অবিবাহিত ? ১৮ বছৰ মানে ছোৱালীজনী আৰু অবিবাহিত হ’ব নোৱাৰে নেকি ? এইটো কেনেধৰণৰ প্ৰশ্ন ? ইয়াক সম্পূৰ্ণৰূপে ছোৱালীজনীৰ ওপৰত এৰি দিব লাগে তাই কাক বাছি লয়, কেতিয়া বাছি লয়। এনে লজ্জাজনক প্ৰশ্নবোৰ একেবাৰেই কৰা উচিত নহয়।

৩) ছোৱালীৰ বিয়া কেতিয়া ? ২০ বছৰ বয়সত ছোৱালীবোৰ বুঢ়া হৈ পৰে নেকি ? কেৱল পিতৃ-মাতৃয়েই নহয়, ওচৰ-চুবুৰীয়াইও ছোৱালীৰ বিয়াৰ নোহোৱালৈকে টোপনি নাহে। ছোৱালীবোৰে এই প্ৰশ্নটো বৰ ভালকৈ লোৱা নাই।


আৰু পঢ়ক
>> বিয়াৰ আগতে নিজৰ সংগীক সুধিব এই ৫ টা প্ৰশ্ন। আপুনি জানেনে কি এই প্ৰশ্ন ?
>> ৫টা ভুলৰ বাবে সংসাৰত অশান্তিৰ সৃষ্টি হয় !


৪) কেতিয়া দি আছে সুখবৰ ? ছোৱালীজনীয়ে বিয়া পাতিলে পৰিয়ালৰ একমাত্ৰ প্ৰশ্নটো হ’ল কেতিয়া সন্তান জন্ম হ’ব। এনেকুৱা প্ৰায়ে ঘটে। আৰু ছোৱালীবোৰে এই প্ৰশ্নটো শুনি একেবাৰে ভাল নাপায়।

৫) মেকআপৰ সলনি কামত মনোনিৱেশ কৰাটো ভাল। তেওঁলোকে মেকআপত কিমান সময় খৰচ কৰে আৰু পঢ়া-শুনা বা ঘৰুৱা কামত কিমান সময় খৰচ কৰে সেইটো তেওঁলোকে নিৰ্ণয় কৰক ! তেনেকৈ কৈ তেওঁলোকক কিয় অস্বস্তিত পেলায় ? ইয়াৰ পিছতো ছোৱালীবোৰে ঘৰত আৰু বাহিৰত সকলো সমানে চম্ভালিছে।

1 thought on “ছোৱালীবোৰক এই ৫টা প্রশ্ন নকৰিব ! সেয়া ঠিক নহয়”

Leave a Comment